معرفی گرانفروشان بلیت هواپیما به دستگاه قضایی

به گزارش مرکز فروشگاهی، چندی پیش بعضی نمایندگان مجلس نسبت به افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما انتقاد و لزوم برخورد با آن توسط دستگاه نظارتی مانند سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کردند.

معرفی گرانفروشان بلیت هواپیما به دستگاه قضایی

در پی طرح این مسئله روز گذشته مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این باره گفت: هیچ شرکت هواپیمایی داخلی بلیت پروازهای خود را فراتر از نرخی که اخیرا تصویب و ابلاغ شد، نفروخته است و همه ملزم به رعایت مصوبه شورای عالی هواپیمایی هستند.

وی اضافه کرد: مسلما چنین تخلفی از سوی ایرلاین های داخلی رخ نداده و اگر گرانفروشی در این زمینه اجرا شده، از سوی سایت های فروش بلیت هواپیما بوده که باید با آن ها برخورد لازم صورت گیرد.

تورج دهقان زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشور-ی نیز در این باره اظهار کرد: گرانفروشی بلیت هواپیما گزارش شده و وجود دارد اما این اتفاق ربطی به شرکت های هواپیمایی ندارد و آن ها این کار را انجام نداده اند بلکه این تخلف از سوی بعضی از سایت ها و آژانس های هواپیمایی اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: بر اساس جدول نرخ نامه ای که اخیراً از سوی شورای عالی هواپیمایی کشوری تصویب و ابلاغ شد، کسی حق فروش بلیت هواپیما بالاتر از نرخ های مصوبه را ندارد و به همین دلیل با گرانفروشان برخورد قاطع خواهیم کرد تا در حق مردم اجحافی صورت نگیرد.

زنگنه با بیان اینکه نظارت بر قیمت بلیت هواپیما یکی از وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است، تاکید نمود: بر این اساس دستورات لازم صادر شده است تا همه سایت ها و آژانس های هواپیمایی که اقدام به افزایش قیمت بلیت هواپیما برای مشتریانشان کردند شناسایی شده و به دستگاه قضایی معرفی شوند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "معرفی گرانفروشان بلیت هواپیما به دستگاه قضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی گرانفروشان بلیت هواپیما به دستگاه قضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید