هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای خزر

به گزارش مرکز فروشگاهی، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر تا 1.5 متر هشدار داد و نسبت به احتیاط در شنا کردن توصیه کرد.

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای خزر

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش ارتفاع موج تا یک تا 1.5 متر پنج شنبه (2 اردیبهشت) برای دریای خزر، مناطق دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان، آدینه (3 اردیبهشت) برای دریای خزر، مناطق دور از ساحل و ساحلی گیلان، مازندران و گلستان و شنبه (4 اردیبهشت) برای دریای خزر، مناطق دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک و تورهای ماهیگیری وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید